Березанська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Державні/публічні закупівлі Доступ до публічної інформації

Новини

Сьогодні туристи їдуть спеціально до нас, – голова Теребовлянської громади

Про роботу районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення

12/03/2018

Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачена легальна заробітна плата, не нижче рівня, визначеного законом. Управління соціального захисту населення Березанської РДА нагадує, що в районі продовжує свою роботу робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яка створена розпорядженням голови райдержадміністрації від 21.05.2015 №94. Робочою групою проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота, семінари, надається методична допомога.

Протягом січня-грудня 2017 року проведено 12 обстежень (201 СПД) районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення щодо переваг легальної зайнятості та оформлення трудових відносин. За результатами бесід встановлено по підприємцям Березанського району 17 порушень, в т.ч.: 10 осіб працювали без укладених трудових договорів, 6 осіб  здійснювали діяльність без державної реєстрації та 1 особа без довідки 3 ДФ. Завдяки роботи комісії було усунено 5 порушень по підприємцям Березанського району .

По підприємцях інших районів виявлено 43 порушення: 28 осіб  працювали без укладених трудових договорів та 15 осіб здійснювали діяльність без державної реєстрації.

Тіньова зайнятість, зарплата в конвертах – проблемні явища, що на сьогодні залишаються актуальними. Адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на життя людини. Негативний вплив тіньової зайнятості стосується й суспільної небезпеки, адже всі люди є споживачами послуг у сфері торгівлі, транспорту, будівництва тощо, тож необхідна їх висока якість. Також тіньова зайнятість певним чином сприяє поширенню професійних захворювань, зростанню ризиків виникнення нещасних випадків на виробництві, адже офіційно неоформлений працівник не проходить обов’язкового медичного обстеження, з ним не проводяться інструктажі, навчання з техніки безпеки, охорони праці тощо. 

Завдяки проведеної роботи районною робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення виконана Програма зайнятості населення Березанського району на період до 2017 року, якою передбачено створення нових робочих місць  всього – 200, з них 120 – юридичними особами, 80 – фізичними особами. Станом на 01.01.2018 року в районі створено 247  нових робочих місць, що становить 123,5 % до річного завдання (200).

Деякі роботодавці бажають скоротити свої витрати, нараховуючи працівникам заробітну плату в розмірах, менших за мінімальну, частково приховують виручку від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачують заробітну плату найманим працівникам, які не обліковані в бухгалтерських документах, а також використовують працю найманих працівників, з якими не укладені трудові угоди. Використання прихованих трудових відносин призводить врешті-решт до зменшення надходжень до бюджету держави, а відтак і зменшення джерел ресурсів для соціальних виплат. Наповнення гаманця майбутнього пенсіонера прямо залежить від сплачених внесків упродовж трудової діяльності. Кожен працюючий, створюючи суспільний продукт, повинен формувати собі необхідний страховий стаж та отримувати легальну заробітну плату. Тільки при поєднанні цих двох складових можна впевнено розраховувати на забезпеченість у золотому віці.

Тому кожна людина, маючи право на працю, тобто можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується, самостійно має вирішувати, що для неї важливіше – жити сьогоденням або ж мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії. 

Шановні роботодавці! Закликаємо Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо Вам негайно зареєструвати належним чином трудові відносини з своїми найманими працівниками, у випадку ігнорування цієї вимоги до керівників підприємств і приватних підприємців контролюючі органи вимушені будуть застосовувати всі заходи впливу в межах їх компетенції.

 

Всі новини →