Березанська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Управління агропромислового розвитку Державні/публічні закупівлі Доступ до публічної інформації Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Оголошення Енергоефективність

Новини

Сьогодні туристи їдуть спеціально до нас, – голова Теребовлянської громади

МОЗ запускає проект з попередження опіків у дітей

16/04/2018

Українських лікарів та батьків по усій країні вчитимуть правилам безпеки та надання першої допомоги при опіках. Ініціатор та керівник проекту «Проти опіків» - професор Гарвардської медичної школи і лікар бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children Геннадій Фузайлов.

Цей освітній проект діє у Львівській області з 2012 року, тепер його розширять на усю країну. Мета проекту - допомогти батькам у запобіганні опіків у малюків.

Цей проект реалізується паралельно по декількох напрямках: навчання лікарів і навчання батьків. Спершу тренери проводять навчання медичних працівників, які потім передають свої знання батькам у поліклініках, дитсадочках, жіночих консультаціях тощо.

У першу чергу батьків навчатимуть:

·         основам дитячої фізіології;

·         основним правилам запобігання дитячих опіків;

·         ступеням важкості опіків;

·         базовим навичкам надання першої невідкладної допомоги при опіковій травмі тощо.

З 2016 року практично у кожній медичній установі Львова та області було призначено відповідальних за реалізацію проекту осіб, що проходили тренінги, отримували розроблені лекції, буклети тощо. Для батьків проводилися заходи на вулицях міста, де батьки в умовах імпровізованих кухонь мали змогу обіграти ситуації, у яких діти найчастіше обпікаються, інформаційні матеріали було розміщено у громадському транспорті, у вагонах Львівської залізниці по Львівській області.

З метою розширення проекту на інші області була проведена селекторна нарада з областями за участі Геннадія Фузайлова, професора Гарвардської медичної школи і лікаря бостонської клініки Shriners Hospitals for Burn Children. Попереду - багато роботи з реалізації проекту.

Опікові травми займають перше місце серед усіх видів дитячого травматизму. Значна кількість опіків трапляється саме у дитячому віці. Понад 30% всіх опіків діти отримують у віці до 5 років, адже в цьому віці малюки активно досліджують навколишній світ. 58% побутових опіків стаються внаслідок необачного поводження із гарячою рідиною та гарячими поверхнями (праска, плита, духова шафа тощо).

Аналіз статистичних показників, зібраних в Україні протягом 10 років (2007-2016 рр.), свідчить, що кількість опікових травм серед дітей віком 1-14 років залишається стабільно високою та коливається від 6,8 до 9,7 тисячі випадків на рік.

Завдання батьків - оберігати дитину, не допускати, щоб щось трапилось, а якщо вже трапилось - знати як надати правильну допомогу. Водночас не всі знають, що робити для запобігання та надання першої невідкладної допомоги при отриманні опіків. З метою підвищення відповідної обізнаності і запускається проект «Проти опіків». 

Всі новини →