Березанська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Управління агропромислового розвитку Державні/публічні закупівлі Доступ до публічної інформації Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Оголошення Енергоефективність

Новини

Якість питної води для населення – на посилений контроль

09/08/2018

Питання постачання населенню якісної питної води обговорили у вівторок,  8 серпня, під час позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Миколи Шевчука.

Відносно якості питного водопостачання керівники профільних служб доповіли, що на сьогодні всі 10 житлово-комунальних підприємств району уклали відповідні угоди з районним лабораторним центром на проведення відомчого контролю якості питної води, що подається населенню. 7 з них вже провели такий контроль, крім Комісарівського, Дмитрівського та Данилівського комунальних підприємств.

У свою чергу, міжрайонним відділенням Держпродспоживслужби здійснено 12 заборів води для проведення лабораторних досліджень водопровідної мережі у Тузлах, Рибаківці, Дмитрівці і Новофедорівці, дитячих дошкільних закладах. За результатами аналізу забраних проб по 3 виявлено невідповідність визначеним вимогам за бактеріологічними показниками (с. Тузли), ще по 1 – за хімічними показниками (с. Рибаківка). Фахівцями відділення були надіслані рекомендації керівникам житлово-комунальних підприємств по усуненню виявлених порушень, зокрема щодо проведення невідкладних промивки і дезінфекції водопровідних мереж. Станом на сьогодні відповідні роботи вже проведені.

Також було зазначено, що у рамках виконання районної Програми «Питна вода» у першому півріччі поточного року з місцевих бюджетів виділено 1 000 062,0 грн на ремонт водопровідних мереж та насосного устаткування.

За підсумками обговорень Микола Шевчук доручив керівникам профільних служб, структурних підрозділів райдержадміністрації в найкоротші строки завершити перевірку водопровідних мереж у селах, особливо приділивши увагу якості питної води на таких важливих соціальних об’єктах, як заклади освіти, медицини, стаціонарне відділення соціального захисту.

«Населення має отримувати якісну питну воду. Не слід розповідати, до яких важких наслідків може призвести постачання людям води неналежної якості. Це має усвідомлювати кожен. Тому наголошую на необхідності тримати це питання на особливому контролі», - наголосив він.

 

  

Всі новини →