Березанська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Управління агропромислового розвитку Державні/публічні закупівлі Доступ до публічної інформації Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Оголошення Енергоефективність

Новини

«Людина не товар»

31/07/2020

      Торгівля  людьми - одна з найбільш актуальних проблем сучасності.

Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі стають мільйони людей. Окрім економічних причин, які змушують шукати роботу за кордоном або в різних регіонах своєї країни, важливими факторами, що сприяють торгівлі людьми, є відсутність достовірної інформації про можливості працевлаштування, незнання своїх прав, поширення стереотипів і т. ін. Таким чином, великого значення набуває повне й відповідальне інформування суспільства про цю серйозну проблему як один із найнебезпечніших злочинів проти особистості. Метою торгівлі людьми завжди є експлуатація людини в будь-який спосіб – примусова праця, використання у домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, вилучення органів, сексуальна експлуатація чи створення порнографічної продукції, народження дитини примусово чи за замовленням, втягнення у злочинну діяльність чи жебракування.

    «Людина не товар» - з таким лозунгом розпочав засідання «круглого стілу» директор  Березанської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості Олексій Кравцов. Захід присвячений «Всесвітньому дню боротьби з торгівлею людьми» було проведено за участю начальника Березанського районного сектору Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Ходана Ігора, начальник відділу  «Березанського бюро правової допомоги»  Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної  правової допомоги Бенедюк Людмили та директора Березанського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Ковєнєвої Олени.

       «Прагнучи одержати роботу за кордоном, багато українських громадян не підозрюють про те, що легально працевлаштуватися в більшості країн Європи  вкрай непросто і зробити це можна через державні служби зайнятості. Водночас деякі агентства пропонують виїхати на роботу за  туристичною візою, що не дає права на працевлаштування. Крім того, залишаючись у країні після закінчення терміну дії візи, людина порушує міграційне законодавство, що автоматично робить її перебування в країні нелегальним і є причиною для депортації. Більшість країн Європи потребують дешевої робочої сили. Існують певні види робіт, виконувати які згодні тільки мігранти. Часто це низькооплачувальна робота без належних умов, а також соціальних гарантій.»- зазначив Олексій Кравцов.

Людмила Бенедюк відмітила, що часто люди покладаються на послуги напівлегальних посередників, які беруть на себе оформлення документів. Через те, що документи оформлюються в обхід офіційних процедур, питання перевірки інформації про роботодавця, умови роботи й проживання взагалі не розглядається.

    «Торгівля  людьми тісно пов’язана з діяльністю міжнародних організованих злочинних груп. Цей різновид кримінального бізнесу посідає третє місце з прибутковості після торгівлі зброї та наркотиками, при цьому ризик для злочинних угрупувань значно менший. Факти торгівлі людьми складніше довести, і далеко не у всіх країнах такий злочин  підлягає  кримінальній відповідальності»- додав Ігор Ходан.

     Також  учасники засідання обговорили про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, які підстерігають осіб та дітей, про посилення співпраці суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у напрямку виявлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм необхідної допомоги.

     Наприкінці засідання було підкреслено, що рушійною силою протидії торгівлі людьми є широке інформування учнів, молоді та широких верств населення про ймовірні ризики та шляхи запобігання попадання в ситуацію торгівлі людьми. «Необхідно формувати небайдуже ставлення до проблеми торгівлі людьми у дітей та молоді у навчальних закладах, адже навики запобігання ризику та конструктивної поведінки в небезпечній ситуації можуть допомогти уникнути критичного становища в майбутньому.

  

Всі новини →