Березанська районна державна адміністрація. Миколаївська область, Україна. » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Районна державна адміністрація Управління агропромислового розвитку Державні/публічні закупівлі Доступ до публічної інформації Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки Оголошення Енергоефективність

Новини

Форум «Україна 30.Платіжка»-підсумки другого дня

17/02/2021

Протягом другого робочого дня Всеукраїнського Форуму «Україна 30.Платіжка» учасники говорили на теми енергонезалежності України і в чому вона полягає, соціальну підтримку українців шляхом надання субсидій і впровадження зеленої енергетики, як перспективної галузі майбутнього. 

Тимчасово виконувач обов’язків Міністра енергетики України Юрій Вітренко, виступаючи в другий день на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Платіжка», заявив, що нашій країні все ж таки вдалося відстояти свою енергонезалежність. 

«У квітні 2014 року Росія думала, що зможе поставити нас на коліна. Тільки сума боргів, які Росія хотіла забрати з України становила 34 млрд доларів. Майже за один день російський Газпром, російський монополіст, підняв ціну на газ фактично у 2 рази, ціну на газ для України. Ця ціна була вищою за європейський рівень і вищою набагато за той рівень, який був раніше. При цьому, фактично дві третини газу, які споживала Україна, був імпортований. Потужності для імпорту Європи могли теоретично покрити 25% всіх обсягів імпорту. При цьому, навіть ті потужності не були гарантовані. Тобто, вони не були надійними. Але ми змогли відстояти свою енергонезалежність і свою незалежність» - сказав Юрій Вітренко. 

Також енергонезалежності України, зазначив народний депутат України, голова підкомітету ВРУ з питань енергозбереження та енергоефективності Сергій Нагорняк, сприятиме законопроєкт про енергоефективність, який готуються прийняти у парламенті. Базовий документ пройшов розгляд профільного комітету і отримав схвальну оцінку.

 

««Що таке енергонезалежність України. Це в першу чергу збільшення газовидобутку, який забезпечить на 100% потреби населення, 100% потреб комунальних підприємств, комерційного сектору. Повернення у державну власність облгазів через націоналізацію цих підприємств. Стала робота Національної енергетичної компанії Енергоатом і робота всіх 15 енергоблоків та добудова 3 та 4 енергоблоку Хмельницької атомної електростанції», – перерахував Нагорняк. 

На глибоке переконання голови підкомітету ВРУ з питань енергозбереження та енергоефективності Сергія Нагорняка необхідно забезпечити будівництво нових гідроакумулюючих електростанцій і нових гідроелектростанцій та збереження тих обленерго, які ще знаходяться у державній власності. 

«Маємо інвестувати значні кошти в енергоефективність, тільки після цього ми насправді станемо енергоефективними», – зазначив Нагорняк. 

Водночас разом із міжнародними партнерами в Україні працюють над реформуванням вугільної галузі. На цьому зробив акцент виконувач обов’язків Міністра енергетики України Юрій Вітренко. 

«Є питання про трансформацію вугільних регіонів, щоб ми могли дати людям нові робочі місця і навіть підвищити взагалі продуктивність їхньої праці. Саме над цим ми працюємо. Це буде основою і для концепції реформування вугільної галузі, і враховуючи необхідність зеленого переходу, і враховуючи соціальні потреби людей, оскільки – велика кількість шахт є містоутворюючими. Ми маємо розуміти, що це питання є дійсно регіонального розвитку і питання людей не тільки які працюють на шахтах, а і людей, які працюють навколо, залежать від цих шахт. Над цим ми працюємо з нашими міжнародними партнерами, із німецьким урядом, американськими партнерами USAID, з британцями, з канадцями та з Європейським союзом»,- наголосив Юрій Вітренко. 

Своєю чергою експерт Інституту місцевого розвитку Антон Левицький повідомив, що коштів, що закладені на субсидії на 2021 рік, цілком вистачить усім субсидіантам. 

«В бюджеті минулого року було передбачено 47 млрд грн, потім бюджет було скориговано і було передбачено 37 млрд грн на пільги і субсидії разом. 

Але якщо подивитися статистику, що публікується на сайті Мінсоцполітики щодо надання субсидій минулого року, то за рік на субсидії було нараховано 24 млрд грн і ще 1,7 млрд на скраплене та тверде паливо. 

Тобто із передбачених 37 млрд використали, скажімо, 25-27 млрд, не більше 30 млрд. Тепер можемо порахувати, чи вистачить грошей в бюджеті на цей рік. Врахуйте зміни прожиткового мінімуму, зміну доходів. Якщо все це порахувати, то коштів цілком вистачить», – констатував Левицький.

 

Всеукраїнський Форум Україна 30

 

 

Всі новини →